• Domowa rytmika

Propozycje zabaw muzycznych Izabela Machnowska

Dzień dobry.

3 latki

Nagrałam dla dzieci piosenkę o pszczółce.Proszę posłuchać piosenki.

Zadanie do piosenki:

Na słowa "raz,dwa,trzy" - dzieci trzy razy klaszczą w rączki

"nóżką poruszyła" - dzieci ruszają nóżką

"kogo dotknie mała pszczoła........" - od tego momentu do momentu klaskania (raz,dwa,trzy) tańczymy w kółeczku z mamą,tatą,siostrą,bratem.

Miłej zabawy

pszczolka.m4a

4 latki

Dziś nagrałam dla dzieci piosenkę o motylkach.Proszę posłuchać nagrania, a po zapoznaniu zrobić następujące zadanie:

Na słowa:

"dwa motylki się spotkały" - motylki machają rączką do siebie na powitanie

"skrzydełkami zamachały" - naśladujemy rączkami ruch skrzydełek motylka

"poruszyły wąsikami" - palce wskazujące pod nosem naśladują ruch wąsików motylka

"poruszając w dół główkami" - kłaniamy się

"motylki,motylki nie tracą ani chwilki.................." - cały refren tańczymy w kółeczku z bliską osobą

"potem siadły znów na trawce" - kucamy

"klaszcząc lekko w obie łapki" - klaszczemy

"a gdy już się tym znudziły" - ziewają

"szybko w górę znów się wzbiły" - wstają i machają skrzydełkami

"motylki,motylki nie tracą ani chwilki.........." - drugi refren analogicznie jak pierwszy

Miłej zabawy.

motylki.m4a

5 latki

Przesyłam nagranie piosenki pt:"Wyprawa po skarb piratów". Posłuchaj piosenki.

Postaraj się dobrze opanować tekst piosenki, a następnie poprosić kogoś bliskiego żeby zaśpiewał zwrotkę wspólnie z Tobą w tzw."echu muzycznym" (jedna osoba śpiewa, a druga po niej powtarza) tak jak jest to w nagraniu. Refren piosenki śpiewamy wspólnie.Dla chętnych także wersja instrumentalna.Miłej zabawy.

24_Sciezka_24.mp3

25_Sciezka_25(1).mp3

6 latki

Dziś zadanie na różne wysokości dźwięków. Posłuchaj nagrania.Kiedy melodia będzie grana na bardzo wysokich (cieniutkich) dźwiękach ruszaj głową na boki, gdy melodia zacznie grać na średnich dźwiękach uderzaj rękami o uda, gdy dźwięki będą niskie (grube) tup nogami.

Spróbuj policzyć ile razy występuje melodia grana w wysokim rejestrze średnim i niskim.

02_Sciezka_2(1).mp3

Powodzenia.Iza M.

Propozycje zabaw muzycznych Izabela Machnowska

3 latki

Wysyłam Państwu nagranie dwóch piosenek, których uczyliśmy się w ostatnim czasie na rytmice. Piosenkę o wiośnie śpiewamy równolegle z moim nagraniem.

Druga piosenka - o zwierzątkach, które budzą się wiosną jest do pokazywania ruchem:

Krecik - kopie łapkami i śpiewa refren piosenki

Żabka - uderza o kolanka i śpiewa refren piosenki lub kuca i skacze jak żabka

Pszczółki - machają "skrzydełkami" i śpiewają refren piosenki lub "fruwają" swobodnie

Ślimak  - palce wskazujące robią "rogi" ślimaka nad głową i dzieci śpiewają refren piosenki lub dowolnie pełzają (w zależności od warunków lokalowych i od spontaniczności dzieci).

krecik.m4a

wiosna123.m4a

4 latki

Wysyłam piosenkę o pisankach wielkanocnych.

Mam nadzieję,że dzieciom się spodoba.

Voice029.wav

Voice030.wav

Voice031.wav

5 latki

Przesyłam piosenkę wraz z wersją instrumentalną o pisankach wielkanocnych. Słuchamy i uczymy się. Jeśli ktoś chciałby nagrać swoje wykonanie piosenki (samodzielnie lub z rodziną) chętnie zobaczę filmik.Nagrania można wysyłać na mój adres machizabela@gmail.com lub adres mailowy przedszkola.

13_Sciezka_13.mp3

14_Sciezka_14.mp3

6 latki

Dziś piosenka o pisankach wielkanocnych. Jeśli są dzieci, które chciałyby nagrać się i wysłać mi jak śpiewają piosenkę samodzielnie lub z rodziną - proszę o przesyłanie filmów machizabela@gmail.com  - chętnie obejrzę rodzinne "teledyski".   Wysyłam również wersję instrumentalną piosenki.

15 - pisanki wielkanocne.wav - Dysk Google

16 -pisanki wielkanocne instr.wav - Dysk Google

Iza M.

• 17.03.2020 r.

Odcinek 1

Domowa rytmika z Panią Elizą, odcinek pierwszy.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Odcinek 1

• 19.03.2020

Odcinek 2

Odcinek 2

• 25.03.2020

Odcinek 3

Odcinek 3

Odcinek 4

Odcinek 4

Odcinek 5

Domowa rytmika z Panią Elizaką.

Odcinek 5

Odcinek 6