• Zmiany w kalendarzu szczepień

• Drodzy Rodzice dzieci 5-6 letnich.

W związku ze zmianą kalendarza szczepień informujemy, iż dzieci, które ukończyły 5 r.ż, a jeszcze nie ukończyły 6 r.ż są objęte dodatkowym szczepieniem przeciw ODRZE, ŚWINCE, RÓŻYCZCE (szczepienie przypominające, bezpłatne).

• WOŚP

• 12 stycznia 2020 r. po raz trzeci w naszej dzielnicy odbędzie się Bielański Finał WOŚP koordynowany przez stowarzyszenie Razem dla Bielan.Tradycją jest, że nad sceną w hali CRS Bielany przy ul. Lindego 20 wisi ogromne serce z czerwonych balonów.Chcielibyśmy przyłączyć się do akcji i zaprosić wszystkich do udziału w zbiórce czerwonych baloników (do końca grudnia), które utworzą główną dekorację imprezy. Pojemnik na balony jest wystawiony w szatni.

• Szkarlatyna

• Szanowni Rodzice,

Uprzejmie informujemy, iż w Przedszkolu stwierdzono przypadek zachorowania dziecka na szkarlatynę.

• Awaria

• Szanowni Rodzice.

W dniach 20.11 - 21.11.2019 r. mamy nieprzewidzianą awarię linii telefonicznej. Kontakt z przedszkolem pod numerem telefonu 519 499 678.

Za utrudnienia przepraszamy.

• Wszawica

• Szanowni Państwo,

informujemy, że w przedszkolu wystąpił przypadek wszawicy.

Prosimy o obserwowanie i sprawdzanie głów dzieci                              ( wskazane związywanie włosów )

• 800 080 222 – rusza całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

• 800 080 222
            – rusza całodobowa bezpłatna infolinia
            dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy
            w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej
            i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się
            ze specjalistami z
            Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie
            w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których
            nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi.
            Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet
            w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się
            po wsparcie.

W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA
            to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej
            ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.

Departament Informacji i Promocji

• Zdjęcia do tablo

• Szanowni Państwo,

w dniu jutrzejszym 24.09.2019 r. (wtorek) dzieci z grupy 1,2,3 będą miały wykonywane zdjęcia do grupowego tablo.

• Poza Centrum Dom

• Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty i konsultacje terapeutyczne dla dzieci, młodzieży i rodziców organizowane przez Ośrodek Poza Centrum Dom, w ramach 13. Festiwalu POP Kreacje. W tym roku przygotowaliśmy bogatą ofertę warsztatów dotyczących różnych aspektów rodzicielstwa, oraz serię warsztatów dla dzieci i młodzieży mających na celu m.in. wzmacnianie potencjału młodych ludzi. Zainteresowane osoby mogą również skorzystać z konsultacji terapeutycznych oraz porad podczas POP Konferencji. Załączam ulotkę ze szczegółami wydarzeń, więcej informacji dostępnych jest na stronie:   www.popkreacje.pl. Będziemy bardzo wdzięczni za przekazanie informacji rodzicom oraz młodzieży. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Poniżej zamieszczmy ulotkę informacyjną.

PozaCentrumDom_ulotka.pdf