• Harmonogram rekrutacji

Harmonogram rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych
          w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2024/2025

Etap rekrutacji/czynność rodzica

od

do

Kontynuacja edukacji przedszkolnej

27 lutego (wtorek)

4 marca (poniedziałek)
          godz. 16:00

Złożenie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego
          w kolejnym roku szkolnym.

Postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

godz. 13:00

Udostępnienie w systemie rekrutacyjnym oferty przedszkoli i szkół podstawowych.

20 marca

godz. 20:00

Rejestracja w systemie wniosków o przyjęcie.
          Rodzice wypełniają i zapisują wniosek w systemie. Po zakończeniu tego etapu nie będzie możliwa edycja wniosku.

21 marca

godz. 16:00

Rodzice składają w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru wniosek o przyjęcie dziecka. Dołączają do niego dokumenty, które potwierdzają spełnianie kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Wszystkie te dokumenty można złożyć:

• podpisane profilem zaufanym przez elektroniczny system rekrutacji,

• wersję papierową bezpośrednio w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru.

[!] Jeśli dziecko ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wydane ze względu na niepełnosprawność – rodzic składa jego kopię w każdym przedszkolu/szkole, którą wskazał na liście preferencji i wybrał w niej oddziały integracyjne. Kopię rodzic poświadcza za zgodność z oryginałem.

25 kwietnia

godz. 13:00

Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

25 kwietnia

do godz. 10:00

Potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola/szkoły, do której zostało zakwalifikowane.

godz. 13:00

Opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

Procedura odwoławcza

od 9 maja do 24 maja

• Rodzice mogą wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o uzasadnienie odmowy przyjęcia. Mają na to 3 dni od dnia opublikowania list przyjętych i nieprzyjętych.
          • Rodzice mogą odwołać się do dyrektora przedszkola/szkoły od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej. Mają na to 3 dni od dnia otrzymania uzasadnienia odmowy przyjęcia.

Postępowanie uzupełniające do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

12 czerwca godz. 16:00

Opublikowanie w systemie rekrutacyjnym wykazu wolnych miejsc.

12 czerwca

godz. 20:00

Rejestracja w systemie wniosków o przyjęcie. Rodzice wypełniają i zapisują wniosek w systemie. Po zakończeniu tego etapu nie będzie możliwa edycja wniosku.

godz. 15:00

Rodzice składają w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru wniosek. Dołączają do niego dokumenty, które potwierdzają spełnianie kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Wszystkie te dokumenty można złożyć:

• podpisane profilem zaufanym przez elektroniczny system rekrutacji

• wersję papierową bezpośrednio w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru.

Kopię rodzic poświadcza za zgodność z oryginałem.    Kopię decyzji dyrektora szkoły podstawowej o odroczeniu obowiązku szkolnego, poświadczoną za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata, należy złożyć w przedszkolu/szkole wskazanej na pierwszej pozycji na liście preferencji.

26 czerwca

godz. 13:00

Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym.

26 czerwca

1 lipca

godz. 10:00

Potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola/szkoły, do której zostało zakwalifikowane w rekrutacji uzupełniającej.

2 lipca godz. 13:00

Opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych w postępowaniu uzupełniającym.

od 2 lipca

Procedura odwoławcza.

30 sierpnia

Opublikowanie w systemie rekrutacyjnym wykazu wolnych miejsc.