• Polecane aplikacje

• AR Flashcards - nauka literek i nazw zwierząt po angielsku

Aplikacja AR Flashcard

Należy skierować kamerę telefonu lub tabletu na wydrukowane karty.

Zwierzątko, którego nazwa zaczyna się na daną literę, pojawi się przed kamerą.

Kiedy dotkniemy zwierzątko, usłyszymy literę i nazwę zwierzątka.

Kamerę można przesuwać dookoła zwierzątka i oglądać je pod różnymi kątami.

Film, prezentujący sposób pracy aplikacji AR Flashcards

Do pobrania:

AR Flashcards - na Androida,  na iPada

Quiver Apps 3D – ożywające kolorowanki

Aplikacja na iPada i Androida

Po wydrukowaniu i pokolorowaniu wybranej ilustracji, należy nakierować kamerę tabletu/telefonu na obrazek (kartka musi leżeć na płaskiej powierzchni i powinna być cała widoczna na ekranie urządzenia), a wtedy nasz pokolorowany obraz niesamowicie ożywi się.

Ożywające kolorowanki - strona, z której można ściągnąć aplikację na iPada i Androida i wydrukować ilustracje.

Film prezentujący aplikację znajduje się pod adresem:

Pojazdy marsjańskie - Aplikacja Spacecraft 3D

Aplikacja Spacecraft 3D

Aplikacja Spacecraft 3D została wydana przez NASA.

Pozwala na oglądanie trójwymiarowych modeli pojazdów kosmicznych dzięki technologii Augmented Reality – rozszerzonej rzeczywistości.

Film pokazujący działanie aplikacji Spacecraft 3D

Opis, jak można tę aplikację wykorzystać na zajęciach:  Pojazdy marsjańskie

Do Wydruku – tutaj są kody graficzne do wydrukowania

Format aplikacji do pobrania na Android i na iPada