• O nas

• Przedszkole Nr 328 w Warszawie powstało w 1976 roku na osiedlu Chomiczówka.
          Naszą dumą jest okazała czereśnia rosnąca przed wejściem do budynku, która jest znakiem rozpoznawczym i jednocześnie była inspiracją do powstania nazwy „Akademia pod czereśnią”.

Od  stycznia 2019 r. mieścimy się w nowoczesnym budynku piętrowym, wybudowanym modułowo.
          Obecnie przedszkole liczy osiem oddziałów. Grono pedagogiczne stanowi 20 nauczycieli z przygotowaniem pedagogicznym (w tym logopeda/ terapeuta SI).
          W realizacji zadań nauczycielom pomagają pracownicy administracji i obsługi.
          Naszą pracę charakteryzuje różnorodność i atrakcyjność form i metod działania (imprezy plenerowe z udziałem rodziców, gości, wycieczki, uczestnictwo w konkursach wewnętrznych i zewnętrznych, warsztatach, zajęcia otwarte itp.). Wszyscy pracownicy dążą do tego, aby dzieci czuły się dobrze i bezpiecznie i były pełne radości. Naszą mocną stroną jest umiejętność współdziałania w zespole z wykorzystaniem indywidualnych predyspozycji każdego z pracowników. Dzieci mogą być przekonane o swojej wartości, zdobywając wiadomości i umiejętności, umożliwiające im samorealizację i wejście z sukcesem w kolejny etap życia.
          Wychodząc naprzeciw ich potrzebom rozwojowym, dbając o wszechstronny rozwój, stwarzamy im możliwości uczestniczenia w zajęciach dodatkowych takich jak: rytmika, gimnastyka korekcyjna,  tańce,  i język angielski. Dzieci objęte są bezpłatną opieką psychologa i logopedy. Dzieci starsze mają również możliwość uczestniczenia w bezpłatnych zajęciach terapeutycznych, terapii ręki oraz kodowania. Stałymi punktami życia przedszkola są różnego typu przedstawienia teatralne i koncerty. W miesiącach maj- czerwiec spotykamy się na zajęciach adaptacyjnych z rodzicami i dziećmi rozpoczynającymi swą przygodę z przedszkolem od września.

Przedszkole nr 328 „Akademia pod czereśnią” pracuje wg koncepcji Planu Daltońskiego, naszym celem jest wyposażenie dzieci w narzędzia pozwalające na dokonywanie wyborów i samostanowienie o sobie.  Jesteśmy  wyróżnieni znakiem jakości „Optymistyczne przedszkole”. Kładziemy również duży nacisk na technologię informatyczną. W salach są tablice multimedialne, dzieci chętnie korzystają z robotów, mat do kodowania, tabletów i programów multimedialnych. Poprzez te działania  rozwijamy w nich algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejścia do stawianych problemów, kreatywność, umiejętność pracy w zespołach, szukanie kompromisów, optymalnych rozwiązań.

Wprowadzając sprzęty multimedialne do przedszkola, zapewniliśmy z jednej strony przyjemny kontakt z tymi urządzeniami, z drugiej zaś dbamy o to, by kształtować w dziecku prawidłowy stosunek do nich.
          Jesteśmy organizatorami wielu konkursów dla dzieci i rodziców. Zdobywamy wiele wyróżnień, certyfikatów.

Na terenie naszej placówki organizujemy kiermasze świąteczne, festyny rodzinne, zbieramy zużyte baterie oraz nakrętki.
          Obszarem priorytetowym w działaniach placówki od wielu lat jest edukacja prozdrowotna, ekologiczna i regionalna, przeprowadzamy liczne akcje służące kształtowaniu postaw przyjaznych środowisku, chętnie poznajemy historię i dorobek kulturowy naszego rodzinnego miasta Warszawy. W roku szkolnym 2010/11, realizując projekt edukacyjny pt.: "Selektywna zbiórka wokół nas", wygraliśmy konkurs na napisanie i realizację projektu edukacyjnego w zakresie edukacji ekologicznej.

W 2007 roku stanowisko Dyrektora objęła Pani Małgorzata Kosowska- Piesio, a w roku 2019 powołano również Wicedyrektora, którym  jest Pani Katarzyna Marciniak.