• Tłumacz PJM online

• NA CZYM POLEGA USŁUGA TŁUMACZA JĘZYKA MIGOWEGO ONLINE?

Głusi klienci, aby załatwiać sprawę korzystają z Tłumacza online. Z usługi mogą skorzystać na miejscu lub zdalnie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00. Tłumaczenie ma formę wideokonferencji, w której biorą udział 3 osoby: urzędnik, osoba Głucha oraz tłumacz Polskiego Języka Migowego.
            Tłumacz online umożliwia połączenie wideo z tłumaczem Polskiego Języka Migowego. Połączenie możliwe jest z komputera lub z urządzenia mobilnego z systemem Android wersja 6.0/IOS wersji 11 lub wyższej. Urządzenie musi być połączone z Internetem oraz wyposażone w mikrofon i kamerę.

• JAK DZIAŁA OBSŁUGA NA MIEJSCU?

1. Kiedy do instytucji przychodzi Głuchy klient wystarczy, aby pracownik jednostki miejskiej na dowolnym urządzeniu uruchomił link do Tłumacza online. Każda jednostka ma swój indywidualny link.
            Link do tłumacza JPM online
            2. Wystarczy nacisnąć przycisk „Połącz z tłumaczem” oraz wyrazić zgodę na dostęp do kamery i mikrofonu.
            3. Ekran i kamera muszą być skierowane na osobę niesłyszącą. Mikrofon oraz głośnik/słuchawki będą służyły pracownikowi instytucji - osobie słyszącej do komunikacji głosowej z tłumaczem PJM.

• JAK DZIAŁA OBSŁUGA ZDALNA?

1. Osoba niesłysząca z własnego dowolnego urządzenia uruchamia link do Tłumacza online przypisany do danej instytucji. Link powinien znajdować się w widocznym miejscu strony internetowej danej instytucji. Na przykład w prawym górnym rogu strony głównej oraz w zakładce kontakt.
            2. Osoba niesłysząca naciska przycisk „Połącz z tłumaczem” oraz wyraża zgodę na dostęp do kamery i mikrofonu, a następnie rozpoczyna rozmowę z tłumaczem w języku migowym.
            3. Tłumacz wykonuje połączenie telefoniczne do danej instytucji na dedykowany numer telefonu. Numer powinien być upoważniony do pomijania kolejek oczekujących oraz list wyboru sprawy z jaką się dzwoni. Pracownik rozmawia fonicznie z tłumaczem PJM, który pośredniczy w rozmowie pomiędzy osobą niesłyszącą, a słyszącym pracownikiem instytucji.

• O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ KORZYSTAJĄC Z TŁUMACZA ONLINE?

Sprawdź, czy Twój telefon/tablet posiada system Android w wersji 6/IOS w wersji 11 lub wyższych.
            Sprawdź, czy masz zainstalowaną najnowszą wersję przeglądarki Chrome, Safari, Firefox lub Edge.
            Sprawdź, czy przeglądarka ma dostęp do kamery i mikrofonu (np. Ustawienia/ Aplikacje/ Chrome/ Uprawnienia aplikacji/ włączone Aparat i Mikrofon).
            Sprawdź, czy urządzenie, z którego korzystasz ma dostęp do Internetu (minimalne wymaganie dla łącza internetowego 5 Mb/s).