• Materiały dla rodziców

• Zamiast klapsa - Materiał filmowy prezentujący, jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami małych dzieci.

Bezpieczne korzystanie z internetu- porady - Podstawowe porady dla rodziców dotyczące bezpieczeństwa dzieci w internecie, obejmujące m.in. kontakty z obcymi osobami w sieci, udostępnianie prywatnych danych, nielegalne treści.

Telefon zaufania - Plakat informacyjny Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 - "Słowa leczą. Porozmawiajmy".

Apel Twojego dziecka - Plakat zawiera podstawowe zasady budowania pozytywnej relacji dziecko - rodzic.

Bezpieczna więź - Ulotka zawiera informacje dotyczące powstawania bezpiecznego wzorca przywiązania u dziecka i tworzenia więzi dziecko-rodzic.

Będę świadkiem - Ulotka zawierająca podstawowe informacje na temat przesłuchania dzieci i młodzieży w Przyjaznym Pokoju Przesłuchań.

Będę świadkiem- poradnik - Poradnik skierowany jest do dzieci, które będą składać zeznania w procesie karnym w Przyjaznym Pokoju Przesłuchań. Opracowanie przegotowuje dzieci do udziału w przesłuchaniu prowadzonym w trybie art. 185a i 185b kpk.  Z poradnika dzieci dowiedzą się m. in. na czym polega zadanie świadka, jakie prawa i obowiązki posiada świadek, jak poradzić sobie z trudnymi emocjami związanymi z byciem świadkiem. Ponadto w poradniku opisano jak wygląda Przyjazny Pokój Przesłuchań Dzieci, co się w nim dzieje i kogo można w nim spotkać będąc świadkiem.

Będę świadkiem- poradnik dla nastolatków - Poradnik skierowany jest do nastolatków, które będą składać zeznania w procesie karnym w Przyjaznym Pokoju Przesłuchań. Opracowanie przegotowuje nastolatków do udziału w przesłuchaniu prowadzonym w trybie art. 185a i 185b kpk.  Z poradnika nastolatkowie dowiedzą się min. na czym polega zadanie świadka, jakie prawa i obowiązki posiada świadek, jak poradzić sobie z trudnymi emocjami związanymi z byciem świadkiem. Ponadto w poradniku opisano jak wygląda Przyjazny Pokój Przesłuchań Dzieci, co się w nim dzieje i kogo można w nim spotkać będąc świadkiem.

Być Babcią, być Dziadkiem - Broszura poświęcona roli dziadków w życiu dziecka, przygotowana w ramach kampanii społecznej "Być Babcią, być Dziadkiem".

Dorośnijmy razem- Broszura omawia najważniejsze etapy rozwoju emocjonalnego dziecka (0-3 lata) oraz sposoby radzenia sobie z trudnymi zachowaniami u dzieci i tworzenia więzi rodzice-dziecko.

Karta praw dziecka - Informacje nt. Karty Praw Dziecka - Ofiary Przestępstwa, przygotowanej w ramach programu ochrony dzieci uczestniczących w procedurach prawnych.

Mama, Tata, tablet- Materiały edukacyjne związane z kampanią "Mama, tata, tablet".

Nadmierne korzystanie z internetu - Broszura dotycząca problemu nadmiernego korzystania z komputera i internetu, zawiera m.in. opisy przypadków oraz informacje nt. sposobów reagowania na problem.

Nie odwracaj wzroku - Ulotka kampania społecznej "Nie odwracaj wzroku!", która ma na celu przeciwdziałanie wykorzystywaniu seksualnemu dzieci w turystyce.

Nigdy nie potrząsaj dzieckiem - Materiał filmowy poświęcony problemowi "dziecka potrząsanego".

Ostrożnie dziecko - Broszura poświęcona bezpieczeństwu dziecka.

Pomyśl zanim wrzucisz - Broszura poświęcona ochronie prywatności w sieci, koncentrująca się na publikacji zdjęć w serwisach społecznościowych.

Pomyśl zanim kupisz - W publikacji tej zawarte są porady dla dorosłych na temat tego, jak dokonać rozważnego zakupu sprzętu elektronicznego dla dzieci. Broszura zawiera także opis zagrożeń internetowych, wskazówki jak uchronić przed nimi najmłodszych oraz gdzie się zwrócić o pomoc.

Nadużywanie internetu przez dziecko - Prezentacja wideo poświęcona problemowi nadużywania internetu.

Stres - Poradnik dotyczący radzenia sobie ze stresem przez rodziców. Celem broszury jest pomoc w rozpoznaniu źródeł stresu, zawiera również wskazówki, w jaki sposób radzić sobie z trudnościami.

Twoje dziecko będzie świadkiem - Publikacja adresowana do rodziców, których dzieci są pokrzywdzonymi lub świadkami przestępstw popełnionych z użyciem przemocy, groźby, wykorzystania seksualnego oraz przemocy domowej. Poradnik zawiera praktyczne rady, które będą pomocne z poradzeniu sobie z doświadczeniem udziału w sprawach karnych.

Uważni rodzice - Materiały kampanii społecznej „Uważni Rodzice”, poświęconej problemowi uwodzenia dzieci w sieci.
          Strona kampanii: uwaznirodzice.pl

Zabawa to podstawa - Broszura poświęcona spędzaniu wolnego czasu z dzieckiem (0-3 lata).